Pasování prvňáčků

01.02.2017 15:34

 

  „Chobotem sem, chobotem tam“. Jistě se ptáte, proč začínáme článek podivným čarodějnickým, nebo snad zvířecím zaklínadlem? Vězte, že přesně tak se jmenuje kniha autorky Ivony Březinové, kterou obdržely děti při pasování na čtenáře.

  Dne 26. 1. 2017 se pro naše prvňáčky změnil dosavadní život. Tohoto dne se stali při pasování pravými čtenáři, což znamená, že mimo dětské hrátky se od tohoto okamžiku dokáží věnovat i takové bezvadné činnosti, jakou četba bezesporu je. Pasování se mimo žáčků a jejich rodičů zúčastnila i celá řada významných hostů. Kromě již zmíněné autorky dětské literatury, která obohatila knihovnu dětí svojí knížkou, byli pasování přítomni i pan místostarosta Ing. Jan Jiřička a programový ředitel nakladatelství  Albatros Media pan Ondřej Műller. Děti v rámci této příležitosti vystoupily s milým pásmem básní a písní, kdy chtěly svým blízkým ukázat, co se již dokázaly naučit. Roztomilé chybičky, které se do představení vloudily, jistě všichni přítomní svým ratolestem odpustili.

  Závěrem si neodpustím malou poznámku. Je jisté, že v našem přetechnizovaném světě plném počítačů a virtuálních realit, má dobrá knížka svoje nezastupitelné místo, a právě to platí dvojnásobně pro rozvoj představivosti a vzdělávání našich nejmenších. Takže milí rodiče, vypněte televizi, schovejte tablet a raději čtěte se svými dětmi před spaním nějakou pěknou knížku. Třeba „Chobotem sem, chobotem tam“. 

                                                                         L. Vinklerová

Prohlédněte si fotky.

—————

Zpět