Lyžařský výcvik na Arnice

21.02.2017 16:22

     

V pondělí  ráno jsme v „plné polní“ vyrazili autobusem od školy  směrem do hor, vybaveni lyžemi, oblečením a nezbytnou technikou. Zhruba po hodině cesty jsme se vylodili před chalupou, kde bylo třeba přiložit ruce k dílu a nosit věci do chalupy / někteří se tomu šikovně vyhýbali/. Po obědě nás na svahu čekalo rozřazování do družstev, první jízdy na vleku, kontakt se sněhem a mlha. Večer následovala přednáška o chování a bezpečnosti na horách.

  Úterní ráno začalo u nás neoblíbeným budíčkem. Po snídani jsme se přesunuli na svah a pilovali techniku. Odpoledne hrstka statečných vyzkoušela běžky – a šlo nám to báječně!!! Večerní program byl věnován historii lyžování.

  Středa byla odpočinková. Po dopolední lyžovačce následoval výlet pěšky na Rezek a poprvé na nás vykoukly i sluneční paprsky. Ve čtvrtek jsme brázdili svah na Aldrově a třetí družstvo zůstalo  věrné Vurmovce. Večer jsme si zahráli společenské hry. Pátek se nesl v soutěžním duchu. Po dopoledním zápolení nás odpoledne čekal „obřák“ – obří slalom. Přestože jsme lyžovali v extrémních klimatických podmínkách, silný vítr a špatná viditelnost, bylo možné na trati vidět spoustu kvalitních výkonů. Poslední večer si každý pokoj připravil nějakou hru pro ostatní, ale kdo chtěl, mohl i tančit.

  Ráno jsme museli vstát dříve, protože nás čekalo svlékání a povlékání postelí / pro některé také poprvé/, kdo nestihl večer, tak teprve balil. A po snídani „hurá“ do Jičína. Po celou dobu panovala veselá, kamarádská a zdravě soutěživá nálada. 

                                                                                            Žáci 7. A a 7. B

Prohlédněte si fotky, prezentace a videa.

—————

Zpět